Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Čiernej Hore pomôžu zvyšovať kapacity slovenské firmy

Pre slovenské firmy pôsobiace v energetike sa otvára nová možnosť expanzie. Zvyšovať svoju energetickú kapacitu totiž plánuje Čierna Hora. Krajina bývalej Juhoslávie pritom počíta pri realizácii energetických projektov aj so slovenskými spoločnosťami. Ministerstvo hospodárstva SR už pripravilo memorandum, vďaka ktorému by sa mala spolupráca v energetickej oblasti medzi oboma krajinami podporiť.

„Prioritné projekty sú v oblasti výstavby a rozširovania energetických kapacít v Čiernej Hore. Memorandum má podporiť a urýchliť realizáciu projektov v energetickej oblasti v Čiernej Hore, na ktorých by slovenské firmy mohli participovať,“ informoval rezort hospodárstva. Memorandum hovorí, že krajiny budú spolupracovať pri vypracovávaní a realizácii štúdií a projektov modernizácie, rozširovania a budovania energetických kapacít a energetickej infraštruktúry, spoločnom budovaní a prácach na projektoch v oblasti energetiky, pri realizácii projektov v oblasti energetickej efektívnosti, pri výmene know-how, skúseností a znalostí v oblasti legislatívy, regulácie a energetickej efektívnosti, či pri vzájomnej výmene expertíz a skúseností v oblasti čistých technológií na využívania uhlia a v oblasti baníctva.

Memorandum bude platiť na obdobie piatich rokov. Pri nevypovedaní zmluvy z jednej alebo druhej strany sa platnosť memoranda predĺži na ďalších päť rokov. Memorandum by mali podpísať 17. októbra v Podgorici slovenský minister hospodárstva Tomáš Malatinský a čiernohorský minister hospodárstva Vladimír Kavarić.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.