Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Chorvátsko a MOL urobili prvý krok ku kompromisu v INA

„Vítame zámer MOL-u zvýšiť jeho investície do divízie prieskumu a ťažby spoločnosti INA a sme pripravení hovoriť o všetkých témach podnikania, avšak vrátane témy manažmentu,“ konštatoval Vrdoljak. MOL je najväčším akcionárom firmy INA a má takmer 50-percentný podiel. Chorvátska vláda vlastní vo firme takmer 45-percentný podiel a obviňuje MOL, že sa správa ako majoritný akcionár. MOL sa však odmieta vzdať manažérskej kontroly a pohrozil, že svoj podiel predá buď chorvátskej vláde alebo tretej strane.

„Náš podnikateľský plán, ak včas získame všetky potrebné povolenia, ráta s tým, že firma INA bude môcť v najbližšom období ťažiť dodatočných 4 300 barelov denne a zo strednodobého hľadiska sa táto dodatočná ťažba môže zvýšiť na 9 tis. barelov denne,“ povedal generálny riaditeľ MOL-u József Molnár. INA ťaží ropu a plyn, a to aj v Afrike a na Blízkom východe, prevádzkuje dve rafinérie a je najväčšou chorvátskou energetickou spoločnosťou.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a. s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.