Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Chevron pochybuje o ložisku v Severnom mori, rozvoj britského sektora je neistý

Chevron v minulých dňoch uviedol, že ložisko Rosebank, nachádzajúce sa západne od Shetlandských ostrovov v britskej časti Severného mora, „momentálne nepredstavuje taký ekonomický prínos,“ aby spoločnosť na tento projekt vyčlenila „také rozsiahle investície“. Spoločnosť neuviedla, o akú sumu by malo ísť, niektoré odhady hovoria až o 8 miliardách USD (5,92 miliardy eur).

Najnovšie pochybnosti Chevronu sú nepríjemnou správou pre ďalšie možnosti rozvoja oblasti západne od Shetlandských ostrovov. Ide pritom o oblasť dôležitú na oživenie produkcie ropy v britskej časti Severného mora.

Projekt Rosebank je stále v počiatočnej fáze, pričom konečné rozhodnutie o rozsahu investície je naplánované na budúci rok. Chevron predbežne oznámil, že bude pokračovať v spolupráci s partnermi, rakúskou OMV a dánskou firmou Dong, na zvýšení životaschopnosti projektu.

V súčasnom období americká spoločnosť pracuje aj na finalizácii svojho rozpočtu na rok 2014. Očakáva sa, že budúci rok bude investične náročný, nakoľko Chevron na jednej strane dokončuje jeden rozsiahly projekt v Austrálii a zároveň pripravuje tri ťažobné projekty v Mexickom zálive. Tie by mali uviesť do prevádzky práve na budúci rok. Rozpočet plánuje firma oznámiť v decembri.

(1 EUR = 1,3518 USD)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.