Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

ČEZ už ponúka elektrinu a zemný plyn aj pre slovenských zákazníkov

„Domácnosti od dnešného dňa získavajú prístup k výhodným cenám elektriny a plynu, ktoré spoločnosť ČEZ Slovensko doteraz ponúkala len firemným zákazníkom. Zákazníci ušetria 10 % z ceny elektriny a plynu oproti tradičným dodávateľom,“ informoval dnes na tlačovej besede v Bratislave riaditeľ divízie obchodu ČEZ, a.s., Praha Alan Svoboda.

Avizoval, že prechod k skupine ČEZ bude pre zákazníkov „maximálne jednoduchý“, pretože všetky administratívne úkony spojené so zmenou dodávateľov za nich vybavia pracovníci skupiny ČEZ.

„Náš vstup (na trh SR) je dlhodobý, my rozhodne nechceme byť dodávateľom, ktorý využije len chvíľkové možnosti ponúknuť atraktívne ceny. Chceme si skutočne vytvoriť dlhodobé postavenie na trhu,“ zdôraznil Svoboda.

„ČEZ sa stala prvým subjektom na trhu SR, ktorý zákazníkom – domácnostiam a malým podnikateľom ponúka dodávku elektriny aj plynu súčasne,“ uviedol konateľ ČEZ Slovensko Igor Nagy.

„Cieľom ČEZ je atraktívnou ponukou rozhýbať rezidenčný trh s energiami na Slovensku. V prvom roku pôsobenia sa budeme chcieť v segmente domácností a malých podnikateľov hlavne etablovať,“ konštatoval Nagy. Počet zákazníkov, respektíve podiel ČEZ na trhu v SR, ktorý by v roku 2011 chcela spoločnosť dosiahnuť, nespresnil.

Ubezpečil, že ČEZ bude slovenským zákazníkom zaručovať nižšiu cenu elektriny a plynu dlhodobo, počas celej dĺžky trvania kontraktu.

ČEZ Slovensko, s.r.o., Bratislava vznikla v júni 2007. Predmetom jej činnosti je najmä dodávka elektriny a dodávka plynu. Jediným spoločníkom je česká energetická firma ČEZ, a.s., Praha. ČEZ Slovensko, s.r.o., eviduje základné imanie v hodnote 331.940 eur.

Skupina ČEZ je energetickým koncernom pôsobiacim vo viac ako 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Elektrinu, plyn a teplo dodáva skupina ČEZ 9,3 milióna zákazníkom. Skupina prevádzkuje diverzifikované portfólio výrobných zdrojov – atómové, uhoľné, vodné, veterné a slnečné elektrárne. Inštalovaný výkon skupiny ČEZ predstavuje 14.800 MW.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.