Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ČEZ Slovensko: V segmente malých a stredných podnikov vidíme dlhodobú perspektívu

V prvom kvartáli tohto roka získal dodávateľ elektriny a plynu ČEZ Slovensko významný počet nových zákazníkov v segmente malých firiem. Firma očakáva, že ich počet do konca roka prekročí 4 tisíc. Zazmluvnený objem dodávok energií v tomto segmente odberateľov narástol viac než 3-násobne v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

„Aj živnostník s malou spotrebou dokáže rozhodnutím sa pre ČEZ ušetriť,“ vysvetlil Stanislav Kovalík, riaditeľ predaja pre segment SME a domácnosti. „Naši predajcovia oslovujú živnostníkov a malé podniky po celom Slovensku s ponukami na mieru. Zľava z komodity predstavuje neraz viac ako 15 %, niekedy dokonca 20 %, voči cene bývalých energetických monopolov,“ dodal.

Malé podniky patria medzi tzv. zraniteľných odberateľov. Regulačný úrad dodávateľom stanovuje maximálnu cenu, pod úrovňou ktorej môžu vzájomne súťažiť. Tento spôsob cenovej regulácie bude zachovaný aj v rámci nasledujúceho regulačného obdobia do roku 2021.

Za malý podnik sa považuje koncový odberateľ elektriny s ročnou spotrebou za všetky jeho odberné miesta najviac 30 000 kWh za rok, ktorý predchádza roku predloženia návrhu ceny. V prípade plynu ide o odberateľa s ročnou spotrebou najviac 100 tisíc kWh plynu za rok predchádzajúci predkladania návrhu ceny. U firiem s vyššou spotrebou nie je dodávka energií cenovo regulovaná.

Na základe už uzatvorených zmlúv plánuje ČEZ Slovensko dodať v tomto roku malým podnikom spolu 210 GWh elektriny a plynu. „Malé a stredné podniky prispievajú k výkonnosti našej spoločnosti zhruba jednou tretinou. Tento segment vnímame dlhodobo ako najperspektívnejší,“ doplnil Stanislav Kovalík.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.