Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ČEZ Slovensko pomáha znižovať náklady malým podnikom a rastie

  • Zazmluvnený objem v prvom kvartáli roka 2015 ~10 GWh
  • Zazmluvnený objem v prvom kvartáli roka 2016 ~34 GWh

Zazmluvnený objem dodávok energií malým a stredným podnikom narástol viac ako 3-násobne v porovnaní s rovnakým obdobím za rok 2015.

„Naši predajcovia oslovujú živnostníkov a malé podniky po celom Slovensku s ponukami na mieru. Zľava z komodity predstavuje neraz viac ako 15 %, niekedy dokonca 20 %, voči cene bývalých energetických monopolov. Aj živnostník s malou spotrebou dokáže rozhodnutím sa pre ČEZ ušetriť. Veľkosť úspory rastie úmerne s veľkosťou firmy,“ vysvetlil Stanislav Kovalík, riaditeľ predaja pre segment SME a domácnosti.

Na základe už uzatvorených zmlúv plánuje ČEZ Slovensko dodať v tomto roku malým podnikom spolu 210 GWh elektriny a plynu. Za ostatné 2 roky je to nárast o vyše 50 %.

Zakontrahované ročné objemy dodávok energií malým podnikom v GWh:

2014

2015

2016

Elektrina

72 GWh

94 GWh

108 GWh

Zemný plyn

68 GWh

84 GWh

103 GWh

„Malé a stredné podniky prispievajú k výkonnosti našej spoločnosti zhruba jednou tretinou. Tento segment vnímame dlhodobo ako najperspektívnejší,“ doplnil Kovalík.

Nové produkty pre malé podnikanie a domácnosť predstaví ČEZ Slovensko na jeseň a začiatkom budúceho roka. Firma sa tiež zameria na segment veľkých odberateľov s produktmi v oblasti energetických služieb.

Zdroj: ČEZ Slovensko, s.r.o.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.