Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ČEZ postaví v ČR veľké batériové úložisko energie

Batérie inštalované firmami E.ON a Solar Global budú mať kapacitu jednej megawatthodiny (MWh), náklady na vybudovanie v oboch prípadoch predstavujú zhruba 20 miliónov českých korún (781 500 eur). Projekt ČEZ by mal byť mierne väčší, výšku investície Beneš netlmočil.

„Batériové systémy, či už tie veľké pre stabilizáciu siete, podporné služby a riadenie odchýlky veľkých zákazníkov, alebo tie malé, ktoré budú ľudia používať v domácnostiach, budú súčasťou budúcnosti energetiky,“ povedal Beneš.

Výkonný riaditeľ asociácie pre akumuláciu energie a batérie AKZ-BAT CZ Jan Fousek nedávno pre ČTK povedal, že veľkých batériových úložísk energie sa môže v Česku do začiatku roka 2019 začať stavať okolo 20.

Asociácia už predtým povedala, že presadzuje, aby veľké batériové systémy mali v energetickej legislatíve podobné postavenie, ako majú prečerpávacie vodné elektrárne a mohli byť využívané ako regulačný zdroj, tak ako je tomu v niektorých západných krajinách Európy.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.