Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

ČEZ investuje do elektromobilov

Elektroenergetická spoločnosť ČEZ sa rozhodla rozšíriť portfólio svojich aktivít. Česká firma, ktorej polovičným akcionárom je štát, chce podporiť rozvoj elektromobilov: vybuduje sieť dobíjacích staníc a uvedie na trh niekoľko desiatok elektromobilov, informuje iHNed.cz.

„V nasledujúcich troch rokoch chceme na projekt Elektromobilita vynaložiť niekoľko stovák miliónov korún,“ potvrdil pre iHNed.cz Tomáš Chmelík, ktorý má v ČEZ na starosti moderné technológie.

Elektrárenská firma sa rozhodla vybudovať do roku 2013 prvú českú sieť štandardizovaných dobíjacích staníc pre autá. Plánuje postaviť niekoľko sto týchto staníc, najmä v hlavnom meste. Prvú chce uviesť do prevádzky už na jeseň tohto roka neďaleko svojho sídla v Prahe.

ČEZ tiež plánuje dostať elektromobily na domáci trh. Od automobilky Peugeot si firma objednala 70 vozidiel. V súčasnosti jazdí na cestách v Česku takmer 200 elektromobilov.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.