Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

ČEZ chce rozhodnúť o predaji bulharských firiem do konca roka

„V priebehu mesiaca by sme mali vybrať jedného uchádzača, ktorý získa na rokovania o predaji exkluzivitu,“ povedal člen predstavenstva ČEZ Tomáš Pleskač, ktorý má na starosti zahraničné akvizície firmy. Traja uchádzači majú záujem o kúpu všetkých firiem, ktoré ČEZ v Bulharsku má, vrátane elektrárne vo Varne. Tá od roku 2015 stojí, pretože nespĺňa limity na vypúšťanie emisií. Stále je však podľa Pleskača možné, že firma jednému záujemcovi predá distribútora elektriny a obchodnú spoločnosť a inému elektráreň vo Varne.

Pleskač pripúšťa, že ponuky sú stále príliš nízke, postupne sa však zvyšujú. Ako dodal, zmluvy o predaji by sa mali podpísať najneskôr do konca roka. Ak ale firma ČEZ nebude s ponúkanými cenami spokojná, je pripravená predaj zrušiť.

Od minulého roka vedie spoločnosť arbitráž voči bulharskému štátu, v ktorej žiada náhradu škôd vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur. Súčasný predaj aktív podľa Pleskača tento spor neovplyvní. Arbitráž totiž vedie materská spoločnosť ČEZ, nie predávané bulharské firmy.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.