Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

ČEZ chce dodávať plyn aj pre slovenské domácnosti

Energetický koncern ČEZ chce v roku 2011 vstúpiť na slovenský trh so zemným plynom a elektrickou energiou v sektore domácností. Na Slovensku firma zatiaľ ponúka len dodávky elektriny pre firmy. ČEZ je v súčasnosti najväčšou energetickou spoločnosťou v strednej Európe.

ČEZ zverejní detaily svojej stratégie na začiatku 2011. „Už začiatkom nasledujúceho roka vstupujeme tiež na Slovensku na trh so zemným plynom a elektrinou pre domácnosti. V súčasnosti sme v štádiu príprav celého projektu,“ uviedla Eva Hlavačková, špecialistka marketingovej komunikácie skupiny ČEZ.

Na slovenskom trhu s elektrinou dominuje trojica regionálnych distribučných spoločností. ČEZ patrí k najsilnejším alternatívnym dodávateľom. Elektrickú energiu začala ponúkať najprv pre veľkých priemyselných odberateľov, v minulom roku svoje portfólio rozšírila aj o menšie firmy. Celkové dodávky v roku 2010 majú dosiahnuť zhruba 1 tWh, v nasledujúcom roku by sa mal tento objem o polovicu zvýšiť.

Dominantným dodávateľom na trhu so zemným plynom pre zákazníkov z radov domácnosti zostáva Slovenský plynárenský priemysel (SPP, a.s.). Zo širšej ponuky dodávateľov si naopak môžu vyberať priemyselné podniky.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.