Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Českým domácnostiam zlacnie v novom roku elektrina v priemere o 10,9 %

Najväčší pokles cien elektriny pre domácnosti Energetický regulačný úrad očakáva u firmy ČEZ, a síce o 12 %. Pražská energetika by mala zlacnieť o 9,5 % a E.ON, ktorý pôsobí hlavne v Juhočeskom a Juhomoravskom kraji, o 8,8 %.

ČEZ zníži cenu silovej elektriny, kotrý tvorí asi 45 % výslednej ceny, vo svojom najvyužívanejšom tarife Comfort o 15 percent. Skupina E.ON ČR znížila cenu elektriny pre nasledujúci rok o 10,5 % a Pražská energetika v priemere o 14,4 %.

Silovú elektrinu zlacňujú tiež alternatívni dodávatelia. Bohemia Energy zníži ceny silovej elektriny pre domácnosti až o 19 %. Klienti energetickej skupiny RWE získajú podľa typu tarify zľavu až 20 %. Centropol Energy zlacnie až o 18 % a firma X Energie zlacní silovú elektrinu až o 19 %.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.