Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Český Unipetrol si zaistil ruskú ropu do roku 2019

Unipetrol RPA dosiaľ mal zmluvu na ropu od Tatnefti uzavretú do konca júna 2017. Dodaných malo byť 600 000 ton ropy. Na základe podpísaného dodatku Tatnefť dodá Unipetrolu 1,62 až 3,96 milióna ton ropy od začiatku januára 2017 do konca roka 2019, v závislosti na možnostiach odberu Unipetrolu.

Kontrakt s PKN na ropu od Rosnefti z júna tohto roka nastavuje rozmedzie pre dodávky ropy od 2,9 do 5 mil. ton ročne v období od počiatku júla 2017 do polovice roka 2019. Dohodnuté objemy mali pokryť najmenej 65 % celkovej potreby Unipetrolu. Ropa od oboch ruských firiem do Česka tečie ropovodom Družba cez Slovensko. Unipetrol je tak dôležitým zákazníkom slovenského Transpetrolu.

Ruskú ropu REBCO spracováva rafinéria v Litvínove, ktorej ročná kapacita je 5,4 mil. ton ropy. Iné druhy ropy spracováva druhá rafinéria Unipetrolu v Kralupoch nad Vltavou, ktorá má ročnú kapacitu 3,2 mil. ton ropy.

Unipetrol je súčasťou poľskej skupiny PKN Orlen od roku 2005.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.