Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Český regulátor vyzval dodávateľov, aby ľuďom tlmočili dátum ukončenia zmluvy

Podľa Černého úrad ročne rieši tisíce sťažností na nekorektné správanie dodávateľov energií. V súčasnosti sa množia práve podnety od spotrebiteľov, ktorí chcú ukončiť zmluvu a pýtajú sa svojho dodávateľa, kedy môžu odísť bez sankcií, uviedol.

ERÚ preto do novej verzie Etického kódexu obchodníka s elektrinou alebo plynom, ktorý vydal na začiatku tohto roka pridal pre dodávateľa okrem iného požiadavku na zverejnenie dátumu najbližšieho možného ukončenia zmlúv na faktúrach. Kódex pre dodávateľov energií je naďalej dobrovoľný.

K pôvodnému kódexu, ktorý bol vydaný v roku 2012, sa podľa ERÚ prihlásila absolútna väčšina dodávateľov energií. Podľa zoznamu na webe išlo okrem iného o dominantných poskytovateľo ČEZ, E.ON a innogy, ale mnoho ďalších alternatívnych dodávateľov.

„Všetci slušní dodávatelia energií by svoj podpis pod nový kódex mali pripojiť, či už minulý podpísali alebo nie. Dajú tak dobrovoľne najavo svoju vôľu chovať sa k zákazníkom slušne, slušnejšie, než im nakazuje samotný zákon,“ uviedla dnes Vitásková.

Etický kódex je súborom základných pravidiel etického a profesionálneho správania obchodníka s elektrinou či plynom. Podľa skoršieho vyjadrenia ERÚ má napomáhať pri presadzovaní princípov poctivého obchodného styku, ochrany dobrých mravov a posilnenia všeobecnej dôvery v energetický trh.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.