Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2016 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Český regulátor udelil vysoké pokuty na nesprávne vyúčtovanie tepla

Pražská teplárenská, ktorú vlastní Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského, sa odvolala. Má zaplatiť 240 miliónov českých korún (8,9 mil. eur), z toho je 120 miliónov (4,4 mil. eur) samotná pokuta a ďalších 120 miliónov majú dostať zákazníci.

Veolia Energie, predtým Dalkia, sa podľa denníka zase pokute 230 miliónov korún (8,5 mil. eur) najskôr vyhne. Regulátor totiž nestihol zákonné lehoty a previnenie je zrejme premlčané. Napriek tomu Veolia Energie podala na regulačný úrad žalobu. „Vypočítali neoprávnený prospech, ale nepovedali nám, s akými číslami pracovali ani ak akému výsledku sa dopracovali. To je predmetom našej žaloby,“ povedal denníku bývalý šéf firmy a dnešný člen dozornej rady Zdeněk Duba.

Teplárenské spoločnosti sa obávajú, že ak by pokutu skutočne dostali, mohol by ERÚ rovnaké pravidlá použiť aj na cenníky z nasledujúcich rokov. To by firmy mohlo stáť ďalšie stovky miliónov korún.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.