Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Český podnikateľ Křetínský zasadol do kresla šéfa SPP

Novým predsedom predstavenstva SPP sa od 24. januára 2013 stal Daniel Křetínský, ktorý vystriedal v tejto funkcii Hans-Gilbert Meyera. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca SPP Peter Bednár, podpredsedom bude Alexander Sako. Za členov predstavenstva boli zvolení Ladislav Bartoníček, Milan Hargaš, Pavel Horský, Jan Špringl a Marián Valko. Nemecká spoločnosť E.ON Ruhrgas a francúzska GDF Suez tak definitívne opúšťajú SPP.

Od 24. januára 2013 nastali zmeny aj v dozornej rade SPP. Jej novým členom sa stal Peter Korbačka, ktorý vystriedal na tejto pozícii Erica Staba.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., je nadnárodná energetická spoločnosť, ktorá priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a Energetický a průmyslový holding, a.s. (49 %). Vláda odblokovala predaj 49-percentného podielu SPP v decembri minulého roku, potom čo schválila dokumenty dohodnuté s EPH. Po definitívnom ukončení transakcie by ma začať rezort hospodárstva s výberom poradcu, ktorý vykoná v plynárňach hĺbkový audit, na základe ktorého sa štát rozhodne, či preberie za zhruba 58,8 mil. eur 100-percentný podiel samotnej materskej spoločnosti SPP.

Zdroj: SITA, TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.