Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mirek Topolánek - TS ČR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Teplárenské sdružení ČR
27. augusta 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Český expremiér je už v predstavenstve slovenského prepravcu plynu

Bývalý predseda vlády ČR Mirek Toplánek je už aj členom predstavenstva spoločnosti Eustream. Menovanie do novej funkcie odobril vo svojom rozhodnutí aj legislatívny odbor Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. V predstavenstve prevádzkovateľa prepravnej siete tak Topolánek nahradil Jana Mašindu, ktorý funkciu zastával iba od novembra minulého roka.

V Eustreame začal pôsobiť Topolánek ku koncu roka 2014 v novovytvorenej funkciu pre zahraničný rozvoj a vzťahy s verejnými inštitúciami. Na starosti má najmä lobing za pripravovaný projekt plynovodu Eastring. Predtým zastával funkciu v spoločnosti Nafta, ktorá sa zaoberá skladovaním plynu.

V obidvoch firmách má majetkovú účasť český Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorá potvrdil exkluzívne rokovania s talianskym Enelom o predaji väčšinového podielu 66 % akcií Slovenských elektrárňach.

Topolánek a energetika

Český expremiér má v energetike bohatú históriu. Aktuálne je aj predsedom Teplárenského združenia ČR. Jeho ďalšie pôsobenie je spojené s firmami v rámci holdingu EPH Daniela Křetínského. V roku 2011 bol predsedom dozornej rady spoločnosti Elektrárny Opatovice v Česku, v roku 2013 sa stal aj členom dozornej rady ťažobnej skupiny Mibrag pôsobiacej v Nemecku.

V minulosti sa uchádzal o post šéfa Medzinárodnej energetickej agentúry.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.