Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Česko: Takmer polovica kontrol tuhých palív odhalila nedostatky

Inšpekcia uviedla, že predajcom palív uložila 19 pokút v celkovej hodnote 57.500 českých korún (2.080 eur), ďalšie správne konania neboli navyše doteraz ukončené. Najčastejšie, v 13 prípadoch, boli predajcovia pokutovaní za to, že nepredávali palivá v hmotnosti, miere alebo množstve, ktoré si zákazníci objednali. Medzi ďalšie prehrešky potom patrili hlavne nedostatočné informácie o cene či vlastnostiach ponúkaných výrobkov. 

ČOI upozornila na to, že ľudia majú právo požadovať po predávajúcom kontrolu správnej hmotnosti objednávky, teda jej odvážení. „Ak spotrebiteľ požiada vopred, t.j. pri objednávke, o možnosti byť pri nakládke a vážení uhlia pred rozvozom, mal by mu predávajúci vyhovieť. Ak odmietne alebo bude hľadač výhovorky, prečo to nejde, mal by spotrebiteľ zvážiť zmenu predajcu. V opačnom prípade sa vystavuje riziku, že bude oklamaný,“ dodala inšpekcia.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.