Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. februára 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Česko podpísalo novú chartu Medzinárodného energetického fóra

Väčšiu stabilitu medzinárodných energetických trhov má zaistiť nová charta Medzinárodného energetického fóra (IEF). Za českú republiku ju v saudskoarabskom Rijáde podpísal minister priemyslu a obchodu Martin Kocourek. Charta po 20 rokoch formalizuje fungovanie IEF.

„Stabilné a priaznivé ceny ropy sú jednou z kľúčových tém pre energetickú bezpečnosť Českej republiky. Preto sme sa aktívne zúčastňovali na vyjednávaniach o novej podobe charty IEF. Tá umožní spoľahlivejšie dohliadať na stabilitu medzinárodných energetických trhov,“ uviedol Kocourek.

Česká republika je členom IEF od roku 2002. Členstvo v IEF Česku podľa Kocourka otvára prístup k aktuálnym informáciám o fungovaní energetického trhu a o prípadnej tvorbe nových kontrolných mechanizmov. „Môžeme tak ovplyvniť dianie na medzinárodných energetických trhoch,“ podotkol minister.

Ministerskej konferencie IEF sa v Rijáde zúčastnili delegácie z takmer stovky krajín sveta. K hlavným témam tento rok patrila transparentnosť trhu a regulácia. IEF združuje najväčších svetových producentov a spotrebiteľov ropy a zemného plynu.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.