Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

České ministerstvo práce prevedie podiely v ČEZ a E.ON na rezort financií

Pri spoločnosti ČEZ ide o 0,41 % na základnom kapitále a v prípade spoločnosti E.ON SE ide o 0,183 %. Český štát drží v najväčšej českej energetickej spoločnosti zhruba 70 % akcií, samotné ministerstvo financií malo v ČEZ ku koncu júla 69,37 %. V prípade spoločnosti E.ON štát vlastní podľa informácií ministerstva financií práve prevádzaný podiel.

„Dôvodom pre zmenu príslušnosti hospodárenia je skutočnosť, že ministerstvo financií na rozdiel od ministerstva práce a sociálnych vecí disponuje špecializovaným odborovým útvarom, ktorý sa zaoberá výkonom akcionárskych práv v spoločnostiach strategického významu a vykonáva akcionárske práva k majoritnému podielu štátu v spoločnosti ČEZ,” uviedol rezort financií.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.