Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Česká Bohemia Energy kupuje Europe Easy Energy, získa desaťtisíce klientov

Bohemia Energy touto akvizíciou, ktorú ešte musí schváliť Úrad na ochranu hospodárskej súťaže, výrazne zvýši počet obsluhovaných zákazníkov. K súčasnému takmer pol miliónu klientov pribudne ďalších viac než 45.000.

Europe Easy Energy je na českom trhu od roku 2011. Minulý rok v marci vstúpila aj na Slovensko, kde má však zatiaľ len 1000 zákazníkov.

Zmluvu o prevzatí 100-% podielu akcií v Europe Easy Energy podpísala Bohemia Energy v piatok 13. novembra. Spoločnosť zároveň plánuje ďalšie akvizície. „V nákupoch firiem budeme pokračovať,“ povedal konateľ Jiří Písařík. Ďalšie informácie vrátane ceny ostatnej transakcie spoločnosť neuviedla.

Bohemia Energy, ktorá sa z rodinnej firmy vypracovala na obra medzi alternatívnymi dodávateľmi energií, získa s Europe Easy Energy takmer 27.000 nových zákazníkov, ktorým bude dodávať elektrinu, a približne 19.000 klientov, ktorí odoberajú plyn. Momentálne Bohemia Energy dodáva elektrinu takmer 317.000 klientom a plyn takmer 183.000 zákazníkom.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.