Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Česi zadotujú výstavbu čerpacích a nabíjacích staníc pre nízkoemisné autá 45 miliónmi eur

„Česká republika je ďalším dobrým príkladom toho, ako môžu členské štáty prispieť k boju proti globálnemu otepľovaniu. Režim podporí alternatívne palivá, prispeje k zníženiu škodlivých emisií z vozidiel a povzbudí spotrebiteľov a podniky k využívaniu ekologickejšej dopravy bez toho, aby sa pritom narušila hospodárska súťaž,“ uviedla v piatok v súvislosti s odobrením štátnej pomoci eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager.

Podpora v celkovej výške 44,5 milióna eur sa bude počas šiestich rokov poskytovať na výstavbu verejne prístupných nabíjacích a čerpacích staníc pre vozidlá na alternatívne palivá, ako sú elektrina, stlačený zemný plyn (CNG), skvapalnený zemný plyn (LPG) a vodík. Infraštruktúra bude k dispozícii v celom štáte. Spoločnosti, ktoré už pôsobia v odvetví alternatívnych palív, budú môcť o podporu požiadať v rámci štyroch samostatných ponukových kôl prosredníctvom otvoreného a transparentného postupu.

Komisia dospela k názoru, že verejná podpora je vhodná, pretože Česká republika preukázala, že pomoc je nevyhnutná k tomu, aby hospodárské subjekty motivovala k rozvoju vnútroštátnych sietí potrebnou rýchlosťou a v potrebnej hustote.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.