Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. apríla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Česi budú viesť evidenciu nabíjacích staníc pre elektromobily

Novela má upraviť aj doterajší register. Prevádzkovatelia púmp budú musieť podľa predlohy po novom oznamovať druhy predávaných pohonných hmôt. Obchodníci s pohonnými hmotami a prevádzkovatelia staníc budú môcť nakupovať stlačený zemný plyn len od držiteľov licencie. Zmení sa aj povoľovanie vzniku čerpacích staníc, riešiť ho budú stavebné úrady podľa stavebného zákona.

Predloha, ktorá reaguje na európsku smernicu o zavádzaní infraštruktúry pre alternatívne palivá, zavedie definície a povinnosti, ktoré súvisia s vytvorením infraštruktúry pre alternatívne palivá. Týka sa to predovšetkým práve elektromobility a definície príslušných pojmov.

Napríklad za bežnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily bude podľa novely považovaná stanica, ktorá umožňuje prenos elektriny do elektrického vozidla s výkonom 22 kilowattov (kW) alebo nižším. Nabíjacia stanice s výkonom vyšším než 22 kW budú označené ako vysoko účinné. Predajcovia elektriny nebudú distribútormi pohonných hmôt podľa zákona o pohonných hmotách.

Poslanci vyňali z pôsobnosti zákona súkromné nabíjacie stanice vybudované napríklad doma pre vlastnú spotrebu, v bytových domoch bytových družstiev alebo spoločenstvách vlastníkov, ak sú určené pre ich obyvateľov. Zákona sa tiež nebude vzťahovať na nabíjacie stanice s výkonom do 3,7 kW určené pre nabíjanie jednostopových vozidiel.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.