Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie sieť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: istockphoto (licencia pre energy online
23. januára 2012 Ostatné od Energia.skSITA

ČEPS sprevádzkoval novú vlastnú telekomunikačnú sieť

Telekomunikačná sieť ČEPS predstavuje úplne sebestačnú telekomunikačnú infraštruktúru, ktorá je nezávislá od ostatných prenosových sietí. Poskytuje prenosové, hlasové a dátové služby pre dispečerské riadenie českej energetickej prenosovej siete. Doteraz ČEPS využíval telekomunikačnú sieť firmy ČEZ.

„Vlastná sieť prináša spoločnosti ČEPS nielen väčšiu nezávislosť, ale aj väčšiu bezpečnosť,“ uviedol projektový manažér spoločnosti Com Plus Ján Bobek. Com Plus dodala všetky potrebné technológie a zároveň zaisťuje dohľadové a servisné služby. Com Plus tiež zaistila dodávku dohľadového systému MS SCOM, ktorý zjednocuje päť dohľadových systémov do jedinej aplikácie. Zlučuje všetky alarmy siete a zobrazuje ich na jednom mieste. Tým pomáha dispečerom v krízových situáciách.

ČEPS pôsobí na území ČR ako výhradný prevádzkovateľ prenosovej sústavy. Udržuje, obnovuje a rozvíja 39 rozvodní so 67 transformátormi postupujúcich elektrickú energiu z prenosovej do distribučnej sústavy a trasy vedenia o dĺžke 2.968 km s napäťovou hladinou 400 kV a 1.371 km s napäťovou hladinou 220 kV.

Zdroj:ČTK, energia

Ilustračná snímka:

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.