Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
elektricka siet-Flickr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ A Guy With A Camera (licencia Creative Commons)
6. októbra 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ČEPS investuje miliardy do prenosovej siete

ČEPS poskytne 3,3 mld. českých korún na modernizáciu prenosovej siete pri obci Kočín neďaleko Temelína. ČEPS je jedinou spoločnosťou, ktorá má licenciu na prenos elektriny v Českej republike. Kontroluje ju štát.

Modernizácia sa má ukončiť v roku 2017. „Rozšírenie, rekonštrukcia a preústenie vedenia v rozvodni Kočín sú potrebné, aby sme mohli viesť prúd po rozšírení elektrárne v Temelíne,“ povedala hovorkyňa ČEPS Zuzana Dvořáková.

Jadrová elektráreň v Temelíne vyrobí ročne 13 mil. MWh elektrickej energie. V tomto roku sa má zvýšiť produkcia na viac než 14 mil. MWh. Po plánovanom rozšírení elektrárne by sa mala výroba zdvojnásobiť.

Prevádzkovateľom Temelína je spoločnosť ČEZ. Spustenie dvoch ďalších blokov do prevádzky je naplánované v roku 2020. V súčasnosti prebieha verejný tender pre ich výstavbu. Rozhodnutie o víťazovi zákazky padne pravdepodobne na začiatku 2012.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.