Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ceny pohonných látok v EÚ začali rásť

V Európskej únii (EÚ) sa začali zdvíhať ceny benzínov a nafty. Ich priemerné hodnoty narástli za týždeň o takmer 1,5 centu za liter. Benzíny a aj nafta minulý týždeň zlacneli v šiestich štátoch únie, zdraželi v 17. V šiestich štátoch zdražela nafta o viac ako 2 centy za liter, benzíny o túto hodnotu zdraželi v ôsmich krajinách únie. Ceny benzíny išli najviac hore v Belgicku a v Nemecku. Najväčší rast cien nafty únia zaznamenala v Belgicku a v Bulharsku.

Ako ďalej informoval internetový portál natankuj.sk, Slovensko sa v rebríčku najnižších cien benzínov Európskej únie dlhodobo nachádza na 15. mieste. V rebríčku najnižších cien nafty stúplo o dve priečky na 14. V porovnaní s krajinami visegrádskej štvorky a Rakúska má SR najdrahšie benzíny. Bez daní majú benzíny drahšie iba v Česku. Nafta s daňami je drahšia v Česku a v Rakúsku, bez daní je drahšia v Maďarsku a v Česku.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru únie lacnejšie o 4,2 centu za liter. Priemerná cena nafty v únii je oproti SR nižšia takisto o 4 centy za liter. Benzíny bez daní majú na Slovensku o 0,3 centu za liter nižšiu hodnotu ako priemer v únii. Nafta bez daní je v SR v porovnaní s priemerom únie drahšia o 0,1 centu za liter.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.