Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ceny plynu a elektriny pre domácnosti v Maďarsku klesnú o 10 %

Rozhodnutie sa podľa jeho slov plošne dotkne 3,8 milióna domácností. Lázár pripomenul, že 76 % domácností vykuruje plynom. Kvôli regulovanej cene sú viacerí dodávatelia energií v posledných dvoch rokoch v strate.

Pre energetický sektor znamená rozhodnutie o znížení cien výpadok vo výške takmer 90 miliárd forintov (318,4 milióna eur) a pre štátny rozpočet 23,5 miliardy forintov.

Premiér Viktor Orbán minulý týždeň v maďarskom rozhlase vyhlásil, že vláda pracuje na znížení režijných nákladov, ktoré by dosiahli znížením zisku zainteresovaných spoločností.

„Spoločnosti poskytujúce služby verejnosti neslúžia na to, aby si niekto vytváral zisky, tento sektor nie je svetom profitu,“ povedal predseda vlády. Ako ďalej zdôraznil, chápe, že podniky produkujúce energie musia dosahovať zisk, ale zisk subjektov, ktoré sú zakliesnené medzi spotrebiteľom a výrobcom, je potrebné znížiť na minimum.

(1 EUR = 282,62 HUF)

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.