Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
energie deregulácia ministerstvo hospodarstva
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
24. júna 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ceny energií chce rezort hospodárstva postupne deregulovať

Štátny tajomník nateraz nechcel prezradiť mená kandidátov na post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). „Celkový počet kandidátov na predsedu ÚRSO bol 14. Na samotné výberové konanie sa dostavili 12, jeden nesplnil požiadavky na dosiahnutú prax. Mená nateraz nemôžem prezradiť,“ konštatoval Galek s tým, že medzi kandidátmi, ktorí postúpili do verejného vypočutia, sú odborníci, ktorí majú všetky predpoklady, aby sa ujali funkcie predsedu regulačného úradu.

Nový predseda ÚRSO podľa predsedu predstavenstva ZSE Energia Juraja Krajcára musí konať transparentne a predvídateľne. Predseda predstavenstva Východoslovenskej distribučnej Radoslav Haluška na konferencii povedal, že bude veľmi dôležité, ako bude nový predseda ÚRSO predstavovať víziu energetickej politiky.

Predseda predstavenstva SPP-Distribúcia František Čupr upozornil, že sú dlhodobo pod tlakom. Distribučné spoločnosti mali podľa neho dlhodobo problém komunikovať s vedením regulátora o svojich požiadavkách, o tom, čo ich trápi.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.