Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ceny benzínov v Európskej únii začali znovu rásť

Podľa internetového portálu natankuj.sk, benzíny zdraželi za týždeň v 12 štátoch a  zlacneli v desiatich krajinách EÚ. Ceny nafty stúpli v deviatich krajinách, v 12 klesli. Najväčší rast cien benzínov zaznamenala únia vo Švédsku a v Španielsku. Benzíny najviac zlacneli vo Veľkej Británii a v Estónsku. Nafta zdražela najvýraznejšie v Maďarsku a v Poľsku, najviac zlacnela v Estónsku a vo Veľkej Británii.

Slovensko sa tretí týždeň po sebe drží na 15. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov Európskej únie. V rebríčku najnižších cien nafty sa po týždňovej prestávke vrátilo späť na 12. miesto. V porovnaní s krajinami Visegrádskej štvorky a Rakúska má SR najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia iba v Poľsku. Nižšie ceny benzínov bez daní má z okolitých členských krajín únie Poľsko a Rakúsko. Nafta bez daní je v porovnaní so Slovenskom drahšia iba v Maďarsku.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru únie lacnejšie o 6,8 centu za liter. Priemerná cena nafty v únii je vyššia oproti SR o 3,6 centu za liter. Benzíny bez daní majú na Slovensku o 2,7 centu za liter nižšiu hodnotu ako priemer v únii. Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom únie drahšia o 0,1 centu za liter.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.