Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ceny benzínov a nafty v EÚ v priemere klesli

Ceny benzínov a nafty v krajinách Európskej únie klesli uplynulý týždeň v priemere o jeden cent za liter. Benzíny i nafta zdraželi v ôsmych štátoch. Benzín naopak zlacnel v 14 krajinách, nafta zase v 13 krajinách. Informoval o tom Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk

Najvýraznejšie stúpla cena benzínov v Maďarsku o 0,029 eur na liter a v Belgicku o 0,023 eur na liter. V Maďarsku spomedzi krajín EÚ najviac zdražela i nafta o 0,040 eur na liter, výrazné zvýšenie cien o 0,017 eur na liter pocítili i vo Fínsku.

Benzíny zlacneli najviac vo Švédsku o 0,038 eur na liter a v Dánsku o 0,026 eur na liter. Cena nafty poklesla najzreteľnejšie taktiež vo Švédsku o 0,038 eur na liter a v Poľsku o 0,019 eur na liter. LPG najvýraznejšie zlacnelo v Luxembursku o 0,035 eur na liter a v Poľsku o 0,009 eur na liter. Skvapalnený propán bután najviac zdražel v Maďarsku o 0,013 eur na liter a v Lotyšsku o 0,002 eur na liter.

Slovensko si už tretí týždeň po sebe drží v rebríčku najnižších cien benzínov v EÚ 15. miesto, v rebríčku najnižších cien nafty stúplo o dve miesta na 17. priečku. Ako informoval Novotný benzíny sú na Slovensku oproti priemeru únie lacnejšie o sedem centov za liter. „Priemerná cena nafty v únii je v porovnaní s našou krajinou vyššie o 3,9 centu za liter,“ dodal Novotný.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.