Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

cenaenergie.sk vysvetľuje, za čo ľudia platia v účtoch za elektrinu

„Cena samotnej elektriny ako komodity tvorí menej ako polovicu koncovej (integrovanej) ceny, ktorú platia spotrebitelia vo svojich účtoch. Zvyšok tvoria náklady spojené s prenosom a distribúciou elektrickej energie a rôzne poplatky, ktorými sa podporuje napr. rozvoj obnoviteľných zdrojov, ťažba hnedého uhlia v hospodárskom záujme štátu, ako i vyraďovanie jadrových elektrární vo vlastníctve štátu,“ vysvetľuje autor stránky a vydavateľ portálu energia.sk Michal Hudec. „Zmyslom webu je vysvetliť spotrebiteľom, čo všetko do výslednej ceny vstupuje a kto má na jednotlivé jej časti vplyv,“ dodáva Hudec.

Partnerom stránky cenaenergie.sk je spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. „Pre nás ako dodávateľa energie je dôležité, aby zákazník rozumel tomu, za čo platí. Preto sme podporili stránku, ktorá jednotlivé zložky ceny elektriny vysvetľuje jednoducho a jasne,“ hovorí o dôvodoch spolupráce hovorkyňa SSE Anna Žatková.

Návštevníkov stránky cenaenergie.sk ako prvý upúta koláčový graf vysvetľujúci všetky zložky ceny a ich pomer. Hneď pod ním si môžu pozrieť a porovnať vývoj koncových cien alebo jednotlivých po ložiek v čase. Web je obsahovo prepojený s portálom energia.sk, s ktorým zdieľa tematicky blízke obsahy, vrátane multimediálnych materiálov. Dáta pre webovú stránku poskytol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Používatelia budú mať čoskoro možnosť sledovať podrobnejšie aj cenový vývoj v tarifách pre domácnosti DD1 – DD6 a porovnať distribučné poplatky podľa troch geografických regiónov SR.

Zdroj: energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.