Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
plynovy horak
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/AZAdam (licencia Creative Commons)
21. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Cena zemného plynu pre domácnosti vzrastie v lete o 6,92 %

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 13.6. 2011

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR za vlaňajšok evidoval príjmy vo výške 340 tisíc eur. Väčšinu z príjmov tvorili zaplatené pokuty od regulovaných subjektov. ÚRSO vynaložil v minulom roku na svoju činnosť vyše 2,7 mil. eur. (viac informácií)

Bez dlhodobého kontraktu s Gazpromom by si alternatívny dodávateľ ČEZ Slovensko trúfol zásobovať zemným plynom i polovicu domácností na Slovensku. Pre energia.sk to vyhlásil Igor Nagy s tým, že ide o hrubý odhad. (viac informácií)

Jadro by malo i po Fukušime zostať kľúčovým zdrojom energie pre Slovensko, vyhlásil v dnešnom rozhovore pre energia.sk štátny tajomník MH SR Kristián Takáč. Podľa neho je jadro bezpečnejšou voľbou než zemný plyn. (viac informácií)

Utorok – 14.6.2011

Dividendy JAVYS-u sa budú znižovať. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vyplatí za minulý rok dividendy vo výške 14,5 mil. eur. V tomto roku by však podnik mal podľa predpokladov do štátnej kasy prispieť dividendami už len v objeme 6,6 mil. eur. (viac informácií)

Streda – 15.6. 2011

Maďarský minister regionálneho rozvoja Tamás Fellegi uviedol, že štátna elektrárenská spoločnosť Magyar Villamos Muvek Zrt. (MVM) by mala vstúpiť na trh so zemným plynom a plánuje vybudovať plynovod spájajúci Maďarsko a Slovensko. (viac informácií)

Rada pre reguláciu, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO), znova predložila vláde návrh kandidátov na post predsedu a podpredsedu ÚRSO. Ako informoval hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták, podľa návrhu by sa mal stať predsedom ÚRSO Milan Hargaš a jeho podpredsedom Dušan Bernáth. (viac informácií)

O cenách zemného plynu pre domácnosti rozhodne Úrad pre reguláciu sieťových odvetviach SR (ÚRSO) do konca tohto týždňa. Ako uviedol hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták, Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) už predložil požadované doklady. Regulačný úrad tak môže pokračovať v cenovom konaní.  (viac informácií)

Spoločnosť Tepláreň Košice, a. s. (TEKO) dosiahla v minulom roku zisk po zdanení vo výške 525,4 tisíc eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 18 %. Firma zaznamenala vlani celkové výnosy v objeme 91,6 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o 7 %.  (viac informácií)

Štvrtok – 16.6. 2011

SPP bude môcť predávať domácnostiam drahšie. Regulátor schválil cenový návrh; povolil zvýšenie cien v priemere o 6,92 percent. Alternatívni dodávatelia zatiaľ svoje prípadné úpravy cenníkov analyzujú. (viac informácií)

Súkromný investor dnes v Rozhanovciach neďaleko Košíc uviedol do prevádzky prvú stanicu na výrobu bioplynu. Investície na jej vybudovanie dosiahli 3 milióny eur a inštalovaný výkon stanice je 1 MW. (viac informácií)

Spoločnosť ZSE Distribúcia, ktorá je stopercentnou dcérskou firmou Západoslovenskej energetiky, a.s. (ZSE), vraj zneužíva dominantné postavenie na trhu. Na praktiky prevádzkovateľa distribučnej sústavy na západnom Slovensku sa sťažoval na Protimonopolnom úrade SR (PMÚ) alternatívny dodávateľ elektrickej energie Slovakia Energy.  (viac informácií)

Piatok – 17.6. 2011

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (SEPS) dosiahla v minulom roku čistý zisk na úrovni 31,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 170 %. (viac informácií)

To, že zvýšenie ceny plynu pre domácnosti bude o 7 % je podľa Roberta Fica zásluha najmä regulačného úradu. Bez zásahu ÚRSO mohlo zdraženie zemného plynu dosiahnuť až 40 %, tvrdí predseda strany Smer-SD. (viac informácií)

Slovenské elektrárne, a.s. (SE) investovali do výstavby slnečných elektrární 5,2 mil. eur. Dominantný výrobca elektriny postavil slnečné elektrárne v Mochovciach a vo Vojanoch. (viac informácií)

Slovensko a Ukrajina vytvoria expertnú skupinu pre otázky zemného plynu a ropy. Dohodli sa na tom Ivan Gašparovič spolu s ukrajinským prezidentom Viktorom Janukovyčom, ktorý bol na oficiálnej návšteve Slovenska. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.