Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro centy - mince
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Nico Kaiser (licencia Creative Commons)
23. septembra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Cena elektriny pre slovenské domácnosti sa skladá z niekoľkých položiek

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 19.9.2011

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič oznámil, že výsledky záťažových testov jadrových elektrární stihla odovzdať každá krajina. Európska komisia chce mať podľa neho v budúcnosti jadrové zdroje pod drobnohľadom. (viac informácií)

Explózia vo francúzskom zariadení pre spracovanie nukleárneho odpadu nesúvisela s jadrovým palivom a neprišlo pri nej k úniku rádioaktívneho žiarenia. Povedala pre portál energia Marta Žiaková z Úradu jadrového dozoru SR. (viac informácií)

Utorok – 20.9.2011

V Humennom postavia novú bioplynovú stanicu. Ročne by mala vyrobiť vyše osem miliónov kilowatthodín elektrickej energie a takmer päť miliónov kilowatthodín tepla. (viac informácií)

Podľa Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy zvýšenie prenosov elektriny na vedeniach, ktoré firma spravuje, bolo také závažné, že musela vyhlásiť výstrahu. Následne prijala nevyhnutné opatrenia na zvládnutie tejto situácie, aby bola zabezpečená bezpečnosť a spoľahlivosť dodávok elektriny na území Slovenska. (viac informácií)

Štvrtok – 22.9.2011

Faktúra slovenských domácností za elektrickú energiu sa skladá z viacerých položiek. Okrem samotnej dodávky silovej elektriny v sebe zahŕňa aj ďalšie poplatky a tarify, vysvetľuje pre portál energia Michal Jaloviar zo spoločnosti Stredoslovenská energetika, a.s. Konkrétne ide o silovú elektrinu, tarifu za prevádzku systému, prenos a distribúcia, straty z distribúcie, systémové služby a odvod do Národného jadrového fondu. (viac informácií)

Piatok – 23.9.2011

Budúcnosť prečerpávacej vodnej elektrárne Ipeľ je stále nejasná. Podľa rezortu hospodárstva by bola pre slovenskú energetiku prínosom. Hydroelektráreň by bola totiž optimálnym vyrovnávacím prvkom nárazovej výroby veterných a fotovoltických elektrární. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.