Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Celoareálové cvičenie v atómovej elektrárni Mochovce

Počas cvičenia bude v areáli jadrového zariadenia vyhlásený „Núdzový stav na území jadrového zariadenia“ dvojminútovým kolísavým tónom sirén. Ukončenie cvičenia a „Ohrozenia“ oznámi dvojminútový stály tón sirén.

Predmetom súčinnostného celoareálového cvičenia bude vyrozumenie a aktivizácia členov organizácie havarijnej odozvy a havarijnej skupiny MO-34, varovanie zamestnancov a precvičenie ochranných opatrení.

Súčasťou cvičenia bude preverenie súčinnosti s obvodnými úradmi, hasičskými záchrannými zbormi a inými organizáciami dotknutých samospráv, s Krajským  riaditeľstvom Policajného zboru v Nitre, s Úradom jadrového dozoru a JAVYS-om a s Plánmi ochrany obyvateľstva v oblasti ohrozenia.

Celoareálové cvičenie sa bude vykonávať v súlade s legislatívnymi požiadavkami Vyhlášky ÚJD SR č. 55/2006 o podrobnostiach v havarijnom plánovaní pre prípad nehody alebo havárie.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.