Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Celoareálové cvičenie v Atómovej Elektrárni Bohunice V2

Cvičenie bude zamerané na vyhlásenie simulovanej udalosti v areáli jadrového zariadenia, vyrozumenie a uvedenie zložiek organizácie havarijnej odozvy elektrárne Bohunice V2 do pohotovosti, varovanie zamestnancov  a precvičenie ochranných opatrení ako zhromažďovanie, ukrytie a evakuácia.

V priebehu cvičenia bude v lokalite Bohunice vykonaná previerka vnútorného systému varovania a vyrozumenia. „Núdzový stav na území jadrového zariadenia“  bude oznámený dvojminútovým kolísavým tónom sirén. Koniec cvičenia a „ohrozenia“ oznámi dvojminútový stály tón sirén.

Príslušné orgány, inštitúcie  a organizácie boli o príprave cvičenia a plánovaných akustických signáloch vopred vyrozumené.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.