Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Bývalý tajomník rezortu hospodárstva má dôveru aj nového vedenia

Bývalý štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR (MH) Kristián Takáč, ktorého do funkcie počas vlády Ivety Radičovej nominovala strana SaS, má dôveru nového vedenia rezortu. Vedenie ministerstva, ktoré v súčasnosti reprezentujú nominanti strany Smer-SD, ho totiž menovalo za člena dozornej rady Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. (JAVYS). „Pán Takáč nie je členom strany SaS a v minulosti pôsobil ako odborník pre energetiku v rámci Európskej komisie,“ reagoval pre agentúru SITA hovorca ministra hospodárstva Stanislav Jurikovič.

Za člena dozornej rady spoločnosti JAVYS, ktorú ovláda štát prostredníctvom ministerstva hospodárstva, bol Takáč vymenovaný priamo bez výberového konania. „Dozorná rada nie je menovaná po výberovom konaní, v tomto prípade sa posudzovali hlavne odborne schopnosti a išlo o priamu voľbu,“ zdôvodnil Jurikovič.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vznikla premenovaním firmy GovCo, a.s., ktorá prevzala zodpovednosť za prevádzkovanie jadrovej elektrárne V1 od 1. apríla 2006 na základe rozhodnutia vlády SR o privatizácii 66-percentného podielu Slovenských elektrární, a.s. Spoločnosť GovCo vznikla 6. júla 2005 a jej jediným akcionárom sa stal štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR. Okrem elektrárne V1 Jaslovské Bohunice prevzala spoločnosť GovCo zodpovednosť aj za vyraďovanie jadrovoenergetických zariadení a za zaobchádzanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.