Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
POLÍCIA: Zasahovala v Atómovej elektrárni Mochovce
Foto: SITA/Polícia Slovenskej republiky
23. marca 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

Bývalí manažéri Slovenských elektrární z Talianska sú stále obvinení

Uznesenie o vznesení obvinenia po viackrát dopĺňaných rozsiahlych sťažnostiach obvinených nadobudlo právoplatnosť, nakoľko sťažnosti dozorujúci prokurátor zamietol ako nedôvodné,“ dodal Slivka. Obvinení Taliani mali spôsobiť pri dostavbe Atómovej elektrárne Mochovce škodu vo výške 22 miliónov eur.

Vyšetrovanie bývalých manažérov slovenského dominantného výrobcu elektriny bude zložité. Priznala slovenská polícia. „Vzhľadom na rozsiahlosť, zložitosť a osobitosti prípadu, akým je napríklad medzinárodný prvok, je zrejmé, že vyšetrovanie si vyžiada vykonanie množstva procesných úkonov a vysokú časovú náročnosť,“ konštatoval Slivka s tým, že bližšie nie je možné v súčasnom štádiu plánované ani konkrétne vykonané úkony špecifikovať.

Talianski manažéri P. R. a N. C. sa mali podľa slovenskej polície podieľať na miliónových podvodoch v Slovenských elektrárňach. Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol voči dvom Talianom obvinenie v apríli minulého roku. Na bratislavskom letisku polícia následne zadržala Taliana P. R., po výsluchu ho však prepustila a je tak stíhaný na slobode. Obvinenému N. C. mala polícia doručiť uznesenie o vznesení obvinenia formou právnej pomoci. Doteraz nie je zrejmé, či sa druhého obvineného poradilo aspoň vypočuť.

Dvaja talianski občania, bývalí vrcholoví manažéri Slovenských elektrární, mali podľa slovenskej polície nehospodárne nakladať s majetkom slovenského dominantného výrobcu elektriny. Prípad sa týka opätovných repasačných a náterových prác na objektoch Atómovej elektrárne Mochovce.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.