Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Bytový podnik v Trebišove vráti ľuďom za vlaňajšok množstvo preplatkov

Ekonomický námestník Bytového podniku Kvetoslav Duč dnes pre TASR spresnil, že suma preplatkov za minulý rok predstavuje celkom 502.279,63 eura. Za rok 2010 sa jej výška pohybovala v zhruba rovnakých číslach.

„V posledných rokoch registrujeme postupnú úsporu, hlavne na dodávke tepla a teplej úžitkovej vody. Ako hlavný dôvod sa javí skutočnosť, že značná časť bytových domov je už zateplená, teda únik tepla sa znižuje,“ zhodnotil riaditeľ spoločnosti Ján Šipoš. Podľa neho svoju úlohu zohrávajú aj pomerové rozdeľovače tepla. „Ak sa naši užívatelia správali štandardne, nedochádzalo k veľkým odchýlkam do plusu alebo mínusu,“ dodal.

Menej spokojní užívatelia bytov budú však tí, ktorí budú doplácať. Nedoplatky za vlaňajšok predstavujú sumu 70.305,99 eura. Nejasnosti s vyúčtovaním bude Bytový podnik podľa Šipoša ochotne konzultovať a prípadné chyby odstráni.

Bytový podnik v Trebišove spravuje 2497 vlastníckych a nájomných bytov. Podľa odberu tepla, teplej úžitkovej vody a studenej vody nastavuje na nasledujúce obdobie výšku mesačného zálohového predpisu. V mnohých prípadoch rešpektuje požiadavky vlastníkov a nájomníkov vzhľadom na ich špecifické problémy, hlavne sociálneho charakteru.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.