Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
papiere
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto
16. februára 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Byrokracia vs. podnikateľ, 322 : 0

Tristodvadsaťdva je počet povinností, ktoré zaviedol jeden úrad vedený už roky tým istým človekom, svojimi vyhláškami a rozhodnutiami. Tristodvadsaťdva je počet povinností, ktoré sú spojené s oznámením určitých skutočností úradu alebo iným štátnym a pološtátnym subjektom (OKTE, SEPS, distribučky), pre ktoré predpis ustanovuje konkrétny termín v kalendári. Zdravý rozum zostáva stáť…

Bežný dodávateľ elektriny má počas roka dvadsaťsedem termínovaných notifikačných povinností. Ak k tomu započítame povinnosti uložené zákonom a predpismi EÚ (pozor! len tými z oblasti energetiky), má už povinností šesťdesiatštyri. A ďalších šesťdesiattri, ktoré sa na žiadny dátum v kalendári neviažu, pretože závisia prevažne od nejakej zmeny. Ale splniť ich treba všetky, pretože orgán kontroly nemá na výber a pokutu uložiť musí. Ostáva tak dúfať, že zohľadní, že to bol len prvý či druhý prehrešok a odberateľa sa nijak nedotkol. Inak bude pokuta výrazne vyššia, v rámci správnej úvahy.

A čo keď je orgán kontroly totožný s orgánom, ktorý veľkú časť povinností vymýšľa? Dá sa predsa odvolať. K pánu predsedovi…

Dokedy to máme znášať?

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.