Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Búrky prerušili dodávky elektriny na strednom Slovensku

Výpadky predstavovali v ranných hodinách dnešného dňa niekoľko stoviek porúch na zariadeniach VN (vysokého napätia) distribučnej sústavy Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie, a.s., čo znamená prerušenú dodávku a distribúciu elektrickej energie pre cca    30 740 odberných miest.

Najviac trafostaníc bez obnovenia dodávky a distribúcie je v súčasnosti na vymedzenom území Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie, a. s., v nasledovných lokalitách: Banská Bystrica 257 trafostaníc (Banská Bystrica, Špania Dolina, Sásová, Brezno, Telgárt, Heľpa, Závadka, Hronec, Osrblie), ďalej  Valča 16 trafostaníc, Zemianske Kostoľany 16 trafostaníc, Visolaje – 1 trafostanica.

Na odstraňovaní porúch sa intenzívne pracuje a do likvidačných a rekonštrukčných prác boli nasadení pracovníci skupiny SSE –  divízie Distribučné služby a dcérskej spoločnosti Elektroenergetické montáže, a. s.

Vďaka nasadeniu pracovníkov skupiny SSE dochádza k postupnému odstraňovaniu výpadkov elektriny a aktuálny stav v prerušení dodávky elektriny vo vymedzenom územi spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s. sú už iba 4 trafostanice, čo predstavuje približne 39 odberných miest, a to nasledovne: Visolaje 1 trafostanica, Banská Bystrica 2 trafostanice a Špania Dolina 1 trafostanica. Pracovníci SSE aj naďalej intenzívne odstraňujú následky kalamít.

Zdroj: Stredoslovenská energetika

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.