Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Bugár: Ku kríze by určite došlo vtedy, keby Holjenčík zostal v úrade

Reagoval tak na margo bývalého predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka, ktorý vláde oznámil vo štvrtok (2. 2.) svoje odstúpenie z funkcie šéfa regulačného úradu.

„Teraz by som hovoril o napätí. To znamená, to napätie treba odstrániť,“ skomentoval súčasnú situáciu v koalícii. Očakáva, že na ďalšej koaličnej rade sa partneri vrátia k tomu, ako napríklad v otázke ceny energií bude mať koalícia takú kontrolu, aby nemohli vzniknúť v budúcnosti dezinformácie a napätia.

Bugár sa snaží byť v súčasnej situácii mediátorom. „Je treba neustále diskutovať a komunikovať,“ uzavrel.

Kto nahradí Holjenčíka bude podľa Bugára predmetom ďalšej diskusie. Ako však priznal, zatiaľ nedisponuje žiadnym menom. „Sú rôzni ľudia, ktorí by to mohli robiť – otázkou je, či chcú,“ uzavrel.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.