Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Budovu Materskej školy na Námestí M. R. Štefánika v Šahách zateplia

Výzva bola vyhlásenú v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je vykonať stavebné práce, ktoré zabezpečia zníženie energetickej náročnosti budovy MŠ. „V rámci projektu je naplánované zateplenie obvodového plášťa budovy, zateplenie strešného plášťa, výmena pôvodných výplní, čiže nové okná a dvere na budove, výmena osvetľovacích telies, riešenie bleskozvodu a rekuperácia vzduchu. Zabezpečí sa aj projektové riadenie prostredníctvom interného manažmentu a publicita,“ povedal Gregor.

Celkové náklady projektu sú kalkulované vo výške 325.404,11 eura. „Mesto Šahy získalo NFP vo výške 309.133,90 eura, čo predstavuje 95 percent celkových nákladov projektu. Spolufinancovanie projektu vo výške 16.270,21 eura, čo predstavuje päť percent z celkových nákladov, zabezpečí mesto z vlastných zdrojov,“ poznamenal.

Zmluvu s MŽP o poskytnutí NFP podpísali tento mesiac. „Začiatok realizácie projektu je plánovaný na apríl 2017. Prvým krokom bude vykonanie verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác. Predpokladáme, že najneskôr v júni uzatvoríme zmluvu s realizátorom stavby. Vynaložíme všetko úsilie na to, aby boli stavebné práce ukončené do konca tohto roka. V zmysle zmluvy by projekt mal byť ukončený do 30. novembra 2018,“ dodal primátor.

„Sme presvedčení, že realizácia tohto projektu prinesie nielen finančné úspory na vykurovaní objektu budovy materskej školy, no zároveň zaistí komfortnejšie podmienky na výuku detí predškolského veku,“ ukončil.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.