Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská pošta ilustrák - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská pošta - ilustračná foto: Foto/Andrej Galica
21. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Bude štátna pošta predávať elektrinu a plyn?

Poštári už nenosia iba poštu, od roku 2013 vykonávajú aj fyzické odpočty plynomerov pre odberateľov z radov domácností. Slovenská pošta sa stala víťazom verejnej súťaže, ktorú vyhlásila spoločnosť SPP – distribúcia na dodávku cyklických a mimoriadnych odpočtov. Zmluva vyprší v roku 2017. „Výnosy za tieto odpočty predstavovali v minulom roku 505 tisíc eur,“ uviedla pre náš portál hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Vzostup „nepoštových“ služieb

Odpočty meradiel  sú súčasťou rastúceho portfólia „nepoštových“ služieb. Okrem energetiky ide aj o bankové služby, vydávanie výpisov z obchodného registra, registra trestov či listu vlastníctva. V hospodárení Slovenskej pošty tak získavajú „nepoštové“ služby čoraz výraznejšiu úlohu. V minulom roku sa podieľali na celkových výnosoch z hospodárskej činnosti takmer 35 %.

Vlaňajšok uzavrela spoločnosť so ziskom 4,91 mil. eur pred zdanením. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o viac než 12 %.

Prebieha analýza

Spolupráca s energetikmi by sa mohla rozšíriť. Už zopár rokov sa špekuluje, že štátna pošta by mohla začať v spolupráci s energetickými firmami ponúkať dodávky elektriny a plynu. Pošte nahráva zázemie infraštruktúry, na Slovensku má vyše 1500 pobočiek a teda aj potenciálnych predajných miest. Plusom môže byť aj  vysoká dôveryhodnosť u ľudí, najmä na vidieku.

Ďalšie plány v energetike ale zatiaľ Slovenská pošta nekonkretizuje. „Ostatné služby pre domácnosti momentálne analyzujeme. Po ich vyhodnotení radi poskytneme bližšie informácie verejnosti aj médiám,“ uzavrela.

© energia.sk

Ilustračná foto: Foto/Andrej Galica

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.