Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Budapešťania míňajú na energiu v domácnosti už menej ako Bratislavčania

Maďarský úrad pre reguláciu energetiky a technických služieb (MEKH) porovnáva maďarské ceny so zahraničnými pol roka, pričom sleduje vývoj cien elektriny a plynu u spotrebiteľov 23 európskych hlavných miest.

Cieľom MEKH je vytvoriť databázu z údajov regulačných úradov danej krajiny, na základe ktorej možno porovnať výdavky domácností v pomere k príjmom obyvateľstva, uvádza sa vo vyhlásení úradu.

Maďarská vláda 6. decembra 2012 nariadila s platnosťou od 1. januára 2013 zníženie cien plynu, elektriny a dodávok tepla pre obyvateľstvo o 10 %. Balík znižovania režijných nákladov obyvateľstva kabinet odvtedy postupne rozširoval, začiatkom januára avizoval už tretie zníženie.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.