Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

BSK presadzuje vyššiu bezpečnosť jadrových elektrární

Tento názor presadzoval koncom minulého týždňa aj na plenárnom zasadnutí Výboru regiónov v Bruseli, ktorého je BSK členom. Slovenská a česká delegácia vo Výbore regiónov v tejto súvislosti nepodporili časť návrhu uznesenia výboru k dokumentu „Dopady prírodnej katastrofy v Japonsku – poučenie pre Európsku úniu“ v bode týkajúcom sa záťažových skúšok jadrových elektrární v EÚ a jej susedných krajinách. Podľa návrhu, ktorý iniciovala česká delegácia, by elektrárne, ktoré neprejdú záťažovými testami, neboli ihneď uzavreté. Dôvodom sú chýbajúce odborné analýzy, ktoré by mali najskôr podrobne zhodnotiť výsledky záťažových testov. „Z katastrofy v Japonsku sa treba poučiť a hľadať najskôr spôsoby a postupy, ako urobiť elektrárne bezpečnejšími. Nemôžeme ich odstaviť zo dňa na deň,“ povedal Pavol Frešo.

Výbor regiónov je politické zhromaždenie EÚ združujúce regionálnych a miestnych zástupcov. Je to zároveň poradný orgán, ktorého poslaním je zapojiť sa do rozhodovacieho procesu EÚ. Európska komisia, Európsky parlament a Rada EÚ musia požiadať Výbor regiónov o konzultácie v oblastiach politiky, ktoré sa týkajú regiónov a miest. Výbor združuje 344 predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy EÚ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.