Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júla 2011 Ostatné od Energia.skTASR

Brusel začal vyšetrovať ČEZ pre podozrenie z obmedzovania konkurencie

„Začatie formálneho konania neznamená, že komisia má dôkazy o porušení predpisov. Znamená to iba, že EK bude túto vec vyšetrovať prednostne,“ informovala EK.

Brusel sa bude zaoberať otázkou, či ČEZ zablokoval projekt výstavby uhoľnej elektrárne ťažobnej firmy Czech Coal a nemeckej spoločnosti E.ON v severočeských Počeradoch, keď si na rovnakom mieste s predstihom zarezervoval u štátneho správcu sietí ČEPS pripojenie pre svoju plynovú elektráreň, ktorá má nahradiť po dožití súčasné uhoľné bloky. Z dôvodu obmedzenia siete sa už iný zdroj do danej lokality nevojde.

Ako povedala hovorkyňa ČEZ Eva Nováková, firma je presvedčená, že vyšetrovanie preukáže jej nevinu. Zdôvodnila to tým, že ešte pred inšpekciou Európskej komisie boli podpísané záväzné zmluvy, firma mala všetky povolenia a tento rok na jar začala pracovať na výstavbe paroplynového bloku v Počeradoch. „To jasne dokazuje, že rezervácia prenosovej kapacity nebola v žiadnom prípade špekulatívna, ale priamo spojená s projektom, ktorý ČEZ s plným nasadením realizuje,“ dodala Nováková.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.