Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. apríla 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Brusel chce čerpať plyn z Turkmenistanu

Komisár EÚ Günther Oettinger sa v rámci svojho turné po krajinách Kaspického regiónu zastavil v Turkmenistane. Prezident krajiny Gurbanguly Berdimuhamedov prisľúbil ochotu rokovať o podpore dodávok plynu do Európy. 

Oettinger vyzdvihol politickú stabilitu a energetický potenciál krajiny. Turkmenistan označil za spoľahlivého partnera, informuje agentúra UPI. „Všetky významné európske spoločnosti majú záujem na vytvorení silného a vzájomné výhodného partnerstva s Turkmenistanom, “ uzavrel Günther Oettinger.

EÚ chce realizáciou plynovodu Nabucco oslabiť energetickú dominanciu Ruska. Projekt umožní prepravovať zemný plyn pod hladinou Kaspického mora z Turkmenistanu do Azerbajdžanu. Obidve krajiny hrajú v plynovode Nabucco kľúčovú úlohu. Turkmenistan sa má stať druhým najväčším dodávateľom plynu, informuje azerbajdžanský portál Trend.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.