Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UK grid
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Lee Jordan (licencia Creative Commons)
27. júla 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Britský regulátor chystá systémové zmeny

Britský úrad pre reguláciu trhu s plynom a elektrinou (Ofgem) plánuje najväčšie systémové zmeny za posledných dvadsať rokov. Reformou regulácie sa podarí získať 32 mld. eur, ktoré sú potrebné pre modernizáciu elektrickej siete vo Veľkej Británii.

Spôsob regulácie vo Veľkej Británii už nevyhovuje súčasným podmienkam. Uvedomuje si to aj regulačný úrad. „Dvadsať rokov systém pracoval dobre v rámci prostredia, pre ktoré bol vytvorený. Dnes sme však dorazili na koniec tejto cesty,“ pre denník The Telegraph sa vyjadril Steve Smith, zástupca štátneho regulátora.

Dĺžka cenovej regulácie pre energetické siete sa predĺži z piatich na osem rokov, informuje The Wall Street Journal. Ofgem si od tohto kroku sľubuje zlepšenie podmienok a cenovú stabilitu pre investorov. Britský regulátor navrhuje tiež poskytovanie stimulov, či rozšírenie Fondu pre nízko uhlíkové inovácie. Cieľom je motivovať spoločnosti, ktoré vyvíjajú inovatívne technológie a zvyšujú tým energetickú efektívnosť.

Ofgem zverejní konečnú podobu dokumentu v septembri, čím sa zavŕši obdobie dvojročných diskusií. Je len jednou časťou z balíka opatrení, ktorý má priblížiť britské hospodárstvo k záväzným cieľom EÚ do roku 2020. V praxi sa očakáva zvýšenie účtov britských občanov od 14 do 25 %, uzatvára denník The Financial Times.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.