Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. decembra 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Britský koncern BP kúpi sieť čerpacích staníc austrálskeho reťazca Woolworths

Kontrakt zahrňuje 527 čerpacích staníc, ktoré zvýšia celkový počet staníc spoločnosti BP v krajine takmer na 880. V súčasnosti britská firma prevádzkuje v Austrálii 350 čerpacích staníc. Ďalším zhruba 1000 čerpacím staniciam pod kontrolou nezávislých obchodných partnerov dodáva spoločnosť BP pohonné látky.

Dohodu, ktorú dnes oznámili, musia ešte schváliť austrálske regulačné úrady. Celý kontrakt by mali dokončiť v priebehu budúceho roka.

Pre firmu BP dohoda umožní posilnenie jej pozície na trhu s pohonnými látkami. Pred kontraktom s Woolworths uzatvorila britská spoločnosť dohody aj s inými reťazcami, napríklad v Británii s reťazcom Marks & Spencer a v Nemecku so spoločnosťou REWE. Čo sa týka spoločnosti Woolworths, predaj siete čerpacích staníc je súčasťou procesu reštrukturalizácie, v rámci ktorého sa zbavuje vedľajších aktív.

(1 EUR = 1,0401 USD)

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.