Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze kalkulacka
Foto: ilustračné, GettyImages
20. septembra 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Britská vláda zvoláva mimoriadne rokovania o prudko rastúcich cenách energií

Téma bude aj predmetom mimoriadnych rokovaní so zástupcami priemyslu a spotrebiteľských organizácií, ktoré zvolal na pondelok minister obchodu Kwasi Kwarteng.

Ten v nedeľu uviedol, že regulačný úrad pre energetiku zabezpečí, aby sa plyn a elektrina dostali k zákazníkom aj v prípadoch, keď sa distribučné spoločnosti dostanú do problémov. Náhle celosvetové zvýšenie cien plynu v Británii v posledných týždňoch spôsobilo krach štyroch malých energetických firiem.

Veľkoobchodné ceny plynu v krajine sa tento rok strojnásobili. Prispel k tomu vyšší dopyt po energiách v čase, keď sa globálna ekonomika zotavuje, ako aj obmedzenia dodávok v dôsledku tropických búrok v USA a plánovanej údržby.

Britské úrady zdôrazňujú, že domáca produkcia plynu spolu s dodávkami z Nórska bohato postačujú na zabezpečenie energetických potrieb krajiny.

Podľa britských médií niektoré veľké energetické firmy navrhujú presunúť klientov zlyhávajúcich dodávateľov do spoločnosti, ktorú by prechodne vlastnil štát s možnosťou jej neskoršieho predaja. Ďalšou možnosťou je, že vláda poskytne veľkým distribútorom energií záruky na pôžičky, aby mohli prevziať klientov skrachovaných spoločností.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.