Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
In this grab taken from video, Britain's Prime Minister Liz Truss delivers a speech in the House of Commons,to set out her energy plan to shield households and businesses from soaring energy bills, in London, Thursday, Sept. 8, 2022. Truss says her government will cap domestic energy prices for homes and businesses to ease the cost-of-living crisis. Truss told lawmakers Thursday that the two-year “energy price guarantee” means average household bills will be no more than 2,500 pounds ($2,872) a year for heating and electricity
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Britská premiérka Liz Trussová. Foto: House of Commons/PA via AP
8. septembra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Britská vláda obmedzí domáce ceny energií, oznámila premiérka Liz Truss

Trussová povedala zákonodarcom v parlamente, že dvojročná „garancia ceny energie“ znamená, že priemerné účty domácností za kúrenie a elektrinu nebudú vyššie ako 2 500 libier ročne.

Účty mali od októbra vzrásť na 3 500 libier ročne, čo je trojnásobok nákladov v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Vláda neuviedla, koľko bude cenový strop stáť.

Ruská invázia na Ukrajinu spôsobila energetickú krízu v celej Európe. Moskva obmedzila alebo zastavila dodávky lacného zemného plynu, od ktorého bol kontinent roky závislý pri prevádzke závodov, výrobe elektriny a vykurovaní domov.

Británia dováža väčšinu svojho zemného plynu, aj keď prevažne z Nórska a nie z Ruska, preto je náchylná na zmeny globálnych cien. Spojené kráľovstvo v ostatných rokoch dramaticky zvýšilo množstvo energie vyrobenej veternými elektrárňami a plánuje výstavbu ďalších jadrových elektrární.

(1 EUR = 0,8651 GBP)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.